Z ogromną satysfakcją informujemy, że ALAB Plus wspólnie z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach zostały wyłonione w wyniku postepowania konkursowego do realizacji Pilotażu zastosowania badania molekularnego w kierunku wirusa brodawczaka ludzkiego wysokiego ryzyka (HPV-HR) jako nowego testu przesiewowego w profilaktyce raka szyjki macicy w Polsce. Użycie nowego testu przesiewowego w programie profilaktyki raka szyjki macicy w Polsce to szansa na zdrowie wielu tysięcy kobiet.
Celem Pilotażu jest ocena i porównanie skuteczności testu w kierunku wirusa brodawczaka ludzkiego oraz badania cytologicznego w wykrywaniu zmian przedrakowych i raka szyjki macicy.
Grupa ALAB na potrzeby Pilotażu będzie wykonywać badania cytologiczne, badania w kierunku oznaczenia DNA HPV-HR oraz badania histopatologiczne.
W całym kraju podejmuje się akcje profilaktyczne i edukuje kobiety, aby zapobiec wysokiej śmiertelności z powodu raka szyjki macicy. Inicjatywa bezpłatnych przesiewowych badań w ramach Pilotażu dotyczy kobiet w wieku 30-59 lat, które w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie miały wykonanego badania cytologicznego.
Grupa ALAB jako podmiot realizujący akcję profilaktyczną, mającą na celu zmniejszenie liczby kobiet chorujących na ten typ nowotworu, propaguje wszelkie działania wspierające i zachęca kobiety do wykonywania badań.
„Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie i wierzymy, że nasz udział przyczyni się do wypracowania optymalnej strategii, która w przyszłości pozwoli na znaczące ograniczenie zachorowalności kobiet na raka szyjki macicy i wypracowanie efektywnej profilaktyki dla każdej Polki” - mówi Magdalena Popławska-Barlik, koordynator Pilotażu w ALAB Plus.
Zapraszamy chętne Panie do zgłaszania się na badania profilaktyczne w ramach Pilotażu do Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego ul. Poniatowskiego 26 w Siedlcach (tel. 25 640 33 01).
Dowiedz się więcej na:
www.profilaktykaraka.coi.waw.pL
Pracownia Patomorfologii Alab plus w trosce o Państwa bezpieczeństwo epidemiologiczne, podjęła decyzję dotyczącą odbioru papierowej wersji wyników badań histopatologicznych i cytologicznych.
Podejmując prewencyjne działania zapobiegające szerzeniu się zakażeń wirusem SARS-CoV-2, prosimy o samodzielne odbieranie wyników badań w formie elektronicznej.
W przypadku braku uprawnień do odbioru wyników, prosimy o zgłoszenie nadania dostępu dla wytypowanych pracowników na adres
Szanowni Państwo
pragniemy poinformować, że Pracownia Alab Plus uczestniczyła w programie ”Kontrola i analiza jakości(zgodności) rozpoznań cytologicznych” w ramach umowy pomiędzy Ministerstwem Zdrowia a Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Celem zadania było przygotowanie i ewaluacja założeń systemu zgodności rozpoznań cytologicznych. Wyselekcjonowane preparaty cytologiczne były przekazane z prośbą o ocenę do 15 pracowni w Polsce. Pracownia Alab Plus uzyskała w programie najwyższy wynik i ponad 90% zgodność ocen z rozpoznaniami ekspertów z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Tak wysoki wynik w pilotażu jest dla naszych ekspertów z Alab Plus ogromnym sukcesem i motywacją do dalszej pracy na najwyższym poziomie na potrzeby współpracujących z nami placówek i ich pacjentów.
Po raz kolejnym udało nam się udowodnić, że działamy zgodnie z naszym przewodnim mottem:
Porozumienie w sprawie podziału odpowiedzialności Współadministratorów danych osobowych w Grupie ALAB w formie pliku PDF poniżej:
Z prawdziwym żalem informujemy, że zmuszeni jesteśmy odwołać zaplanowany na 21-23 maja br. kurs „Head and neck and Endocrine Pathology for the Practicing Pathologist". Podjęliśmy tę decyzję w trosce o bezpieczeństwo uczestników oraz w zgodzie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczących roli profesjonalistów medycznych w prewencji szerzenia się zakażeń, a także apelem Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej o minimalizację ryzyka zakażeń. Do udziału w tym wydarzeniu, tak jak we wszystkich kursach organizowanych przez ALAB Laboratoria, zaprosiliśmy ekspertów i gości z różnych krajów świata. To właśnie ze względu na międzynarodowy charakter spotkania oraz krytyczny moment rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, musieliśmy podjąć decyzję o odwołaniu kursu.
Więcej informacji na: http://www.newpathologycourses.com/
Szanowni Państwo,
po przeprowadzeniu szeregu analiz oraz weryfikacji pod kątem bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej GRUPY Alab, informujemy, potwierdzając tym samym, iż dane dotyczące kontrahentów znajdujące się na zasobach informatycznych GRUPY Alab nie zostały ujawnione osobom nieuprawnionym co oznacza, że nie doszło do ich utraty (wycieku). Obecnie wdrożyliśmy dodatkowe zabezpieczenia pozwalające uniknąć lub zminimalizować ewentualne skutki podobnych ataków w przyszłości.
W przypadku pytań możecie Państwo skontaktować się Inspektorem Ochrony Danych Grupy Alab pod adresem email:
Zarząd Grupy ALAB
Wszelkie informacje na temat kursów znajdują na stronie: http://www.newpathologycourses.com
Uprzejmie informujemy, że Zarządy spółek ALAB-MED Sp. z o.o. oraz Alab Plus Sp. z o.o. podjęły decyzję o połączeniu obu spółek.
Szczegółowy plan połączenia spółek zamieściliśmy poniżej.
W dniach 5-7 października odbył się kolejny z cyklu kurs dla patomorfologów pt: Cytology with Histologic Correlation.
Z przyjemnością informujemy, że pracownia ALAB PLUS jest realizatorem etapu diagnostycznego Programu Profilaktycznego Raka Szyjki Macicy finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Pakiet LBC-HPV cytologia cienkowarstwowa oraz wykrywanie 14 wysoko onkogennych typów wirusa HPV
©ALAB PLUS Sp. z o.o. ul. Stępińska 22/30, 00-739 Warszawa
Telefon: (+48) 22 349 68 06, 22 349 68 37 e-mail: histopatologia@alab.com.pl